Uudised (0)Uudiste arhiiv
Uudised puuduvad
 
 

23/12/2015 10:17  Jõulud Lõuna-Koreas
 Allikas: whychristmas.com


Lõuna-Korea elanikest on kristlasi umbes 25-30%, mida on rohkem kui teistes Aasia riikides ning jõule tähistatakse suuremalt kui näiteks Hiinas või Jaapanis. Jõulud (25.detsember) on Lõuna-Koreas riigipüha ning sel puhul on neil üks vaba päev. Pikem talvepuhkus on Aasia riikides hoopiski siis, kui saabub uus aasta.

Kristlikud kirikud on kaunistatud värviliste tulukestega ning käiakse jumalateenistusel, mis on muutunud populaarsemaks ka mittekristlaste seas. Kaubanduskeskused ning linnad on jõulutuledes, kodusid kaunistavad peamiselt kristlased ja välismaalased. Kingituste tegemine on muutunud populaarsemaks, kuid enamasti kingitakse siiski raha.

Liikumas võib märgata ka jõuluvanasid, kes on riietatud kas sinisesse või punasesse. Kutsutakse neid kas Santa Kullosu (산타 클로스) või Santa Grandfather (산타할아버지).

Populaarseimad toidud on jõulukook, mis koosneb biskviidist ning kreemist ja jäätisetort.

Häid jõule soovimiseks kasutatakse enamasti inglisekeelset väljendit Merry Christmas aga hääldatakse seda koreapäraselt: meri krismassõ (메리 크리스마스). 
Hääldus: https://www.youtube.com/watch?v=r4nGzfzP5Q0

Põhja-Koreas on küll ametlikult kristlus lubatud, kuid selle eest saab siiski korralikult karistada. Jõulusid tähistatakse seal salaja.