Uudised (0)Uudiste arhiiv
Uudised puuduvad
 
 

25/08/2015 10:50  Bambus nahahoolduses
Tekst: Kaiti Peters


Aasias sümboliseerib bambus pikka elu ja vastupidavust.
Konfutsiuse õpetuse järgi on bambusel kõik vägeva õpetaja tunnused: tagasihoidlikkus, ausus, mõtete paindlikkus ning heasoovlikkus. 

Bambus on üks kõige kiiremini kasvavaid taimi maailmas, mis paljuneb juurte abil ning saab täiskasvanuks 3-5 aastaga. Ta toodab 35 korda rohkem hapnikku kui puud. Bambus on toiduks paljudele loomadele ja inimestele, seda kasutatakse kanga tootmiseks, ehitusmaterjalina, ravimina ning nahahooldustoodetes. Aasia rahvameditsiinis kasutatakse bambust kõrge vererõhu leevendamisel, kolesterooli alandamisel, seedimise reguleerimisel ja menstruaaltsükli häirete puhul.

Bambusekstrakti saadakse lehtedest ning võrsetest.  Bambus sisaldab ohtralt vabu radikaale siduvaid antioksüdante ning räni, mis on vajalik nii naha kui juuste tervisele. Räni aitab teistel mineraalainetel nagu kaltsium, boor, raud, kaalium ja magneesium imenduda, kiirendab rakkude uuenemist ning osaleb kollageeni sünteesis. Sellest tulenevalt kasutatakse bambusekstrakti paljudes noorendavates nahahooldustoodetes. Bambusekstrakt toetab glükoosamiini sünteesi, mis aitab säilitada naha niiskustasakaalu. Bambusel on nahka rahustavad omadused.

Bambusekstraktiga nahahooldustooted jätavad naha värskeks, pehmeks ja säravaks. Aitavad vähendada ekseemi ning psoriaasi vaevuseid.

Nahahooldustoodete komponendiks on peale ekstrakti veel ka bambussüsi, mida kutsutakse unikaalsete omaduste tõttu Mustaks Teemandiks. Seda saadakse karboniseerimise teel ning saadud aktiivsüsi on nii kerge, et ühe grammiga saab katta 600-ruutmeetrise pinna. Bambussütt kasutatakse ka veepuhastusfiltrina ning vahekihina antibakteriaalsetes kaitsemaskides. Bambussüsi on ideaalne eemaldamaks nahalt üleliigseid aineid, toksiine ning mustust. 


Orieni tootevalikus on bambusekstraktiga näomask ning titaanjuurest näopuhastuskäsn, millel on lisatud bambüssütt. 


Allikad:
http://www.womenshealthmag.com/style/bamboo-beauty
http://www.naturalnews.com/031097_skin_health_bamboo.html
https://www.dfiaging.com/beauty-blog/bamboo-skincare/

http://www.healingtreeproducts.com/bamboo-charcoal-benefits-for-your-skin-the-healing-tree#.VcSlvPmqrLx