Uudised (0)Uudiste arhiiv
Uudised puuduvad
 
 

20/07/2015 14:20  Kuradikeel - näopuhastuse ingel
Tekst: Kaiti Peters

Pildil kuradikeele õisTitaanjuur ehk kuradikeel on Aasiast pärit taim, mida tuntakse Eestis ka laibalille nime all ning mida kasvatatakse toalillena. Kui titaanjuur õitsema läheb, levitab ta nii võigast lehka, et taimega samas ruumis olla on pea võimatu. Õitseaeg kestab umbes nädala, mille järel õis murdub ning asemele kasvab kartulit meenutav roheliste lehtedega taim. Looduslikult kasvab titaanjuur mägistel ja soojadel aladel. Söödav osa taimest on mugul, mis on üsna maitsetu, kuid Jaapanis süüakse seda lisandiks pea igal toidukorral. Toorelt on aga mugul mürgine. Titaanjuur sisaldab ohtralt mineraale ja kiudaineid: kaaliumit, kaltsiumit, magneesiumit, fosforit, rauda, tsinki, mangaani, kroomi ja vaske, 45% ulatuses glükomannaani ning proteiine ja aminohappeid.
Pildil titaanjuure ehk laibalille mugul ja lehed
 
Aasia rahvameditsiinis kasutatakse kuradikeelt seedimise reguleerimiseks ja organismi puhastamiseks ning vähi ennetamiseks, kuna pärsib vähirakkude ainevahetust. Tegemist on aluselise toiduainega, millel on looduslikult antibiootilised omadused. Glükomannaan seob endaga kolesterooli, mistõttu soovitatakse seda veresoonkonna haiguste puhul. Lisaks seob see maos ka toitu ja vähendab rasvade imendumist, sellest tulenevalt püsib täiskõhu tunne kauem ning mugulat kasutatakse erinevates kaalulangetamise preparaatides.


Pildil näopuhastuskäsn
Jaapanis on viimased, ligi 1500 aastat kuradikeelt kasutatud ka nahahoolduses. Nimelt valmistatakse mugula kiududest pesukäsnu. Poorne käsn on kuivana kivikõva, kuid märjaks saades muutub geeljalt pehmeks. Käsn eemaldab efektiivselt surnud naharakud, mustuse ja üleliigse rasu, stimuleerib vereringet, taastab naha pH-taseme ning on niisutava toimega. Käsna head omadused tulevad eriti hästi välja akneprobleemide ja rasuse naha hooldamisel. Käsn sobib kasutamiseks lihtsalt puhta veega või koos näopuhastusvahendiga. Käsnadele lisatakse ka teisi toimeaineid, näiteks bambussütt, savi ja taimede ekstrakte.       

           
Orieni tootevalikus on It'S SKINi titaanjuurest käsn bambussöega. 


Allikad:
http://livingprettynaturally.com/konjac-sponge-review-the-japanese-secret-to-flawless-skin/
http://www.konjacfoods.com/health/index.html