Uudised (0)Uudiste arhiiv
Uudised puuduvad
 
 

07/07/2015 12:50  Basiilik – ürtide kuningas
Tekst: Kaiti Peters

Pildil basiilikukimpBasiiliku kodumaaks peetaks nii Iraani kui Indiat. Indias peetakse basiilikut pühaks taimeks, seda ohverdatakse jumalatele ning istutatakse templi sissekäigu juurde. Basiiliku jäänuseid on leitud ka Egiptuse püramiididest. Kreekas ja Itaalias peetakse basiilikut õnne ja rõõmu sümboliks ning kuningate ürdiks.

Enamasti teame basiilikut kui suurepärast maitsetaime, kuid vahemereäärsetes maades ning Indias on seda kasutatud tuhandeid aastaid ka ravimtaimena. Basiilik sisaldab rohkelt A, C, K, E ja B-grupi vitamiine, mineraale, fütotoitaineid ning omab antiseptilist toimet. Peamiselt kasutatakse seda seedimise ja neerude töö soodustamiseks, spasmide leevendamiseks ning ergutava ainena vannivette lisatult. Basiilikut võib leida nii mõnestki köhasiirupist. Tõmmisega suu loputamine leevendab igemepõletikku ning värske basiiliku leht suu limaskesta haavandil kiirendab selle paranemist. Kuivatatud basiilikupulbrit võib kasutada ka hambapesuks.

Suvisel ajal on kasulik panna ürdikimp või basiilikutaim aknalauale, see hoiab eemale kärbseid ning kuumadele sütele visatud basiilikuoks peletab sääski.

Pildil basiiliku seemned ehk sabja seemnedNahahoolduses kasutatakse palju ka basiiliku seemneid, mida kutsutakse sabja seemneteks. Basiilik niisutab nahka, antioksüdandid aitavad siduda vabasid radikaale ning seeläbi annab nahale sära, noorust ja värskust. Seda kasutatakse naha infektsioonide, ekseemide ja psoriaasi korral ning akne ravis. Basiilik ühtlustab lisaks ka nahatooni.


Tutvu ka It'S SKINi Basiiliku ekstrakti sisaldavate näokreemidega.
Allikad:
http://ideesahver.ee/aed/19C6A/
http://www.stylecraze.com/articles/amazing-benefits-of-tulsibasil-for-skin-hair-and-health/