Uudised (0)Uudiste arhiiv
Uudised puuduvad
 
 

> Po-Lice > Täidest
 
Juuksetäid on verdimevad putukad, kes armastavad pesitseda inimeste juustes. Täimunade kestad ehk tingud kinnituvad tugevalt juuksekarvale peanaha lähedale.

Täid võivad põhjustada allergilisi reaktsioone ning sügelust. Enne, kui tekivad sümptomid, on tavaliselt on täid juba peas olnud mitu kuud.

 

Täi emasloom on 3mm pikkune ja kinnitab tingud oma kehanõrega ükshaaval peanaha lähedale juuksekarvale ning muneb ühe ööga 5-10 muna (elu jooksul 100-350 muna). Tingud on ovaalsed, kollakasvalged või pruunid ning umbes 1mm pikkused. Munad kooruvad umbes 8-9 päevaga ning saavad täiskasvanuks 9-12 päevaga, nende eluiga on 30-40 päeva. Mahakukkunud tingud on sobiva niiskuse ja temperatuuri korral veel 10 päeva elus. 

 
Ekslikult arvatakse, et täisid saab loomadelt või nad tekivad mustusest. Täidega nakatumiseks on vaja otsest kontakti inimesega, kellel on täid. Nakkuse võib saada ka kasutades tema peakatteid, salle, kammi või juuksekumme, -klambreid. Kõige sagedamini levivad täid 3-10 aastastel lastel, eriti tüdrukutel. 
 
Täidest vabanemine on tavaliselt pikk ja vaevarikas protsess. Erinevateks vahenditeks on spetsiaalsed apteegiravimid, šampoonid, täikammid, rahvameditsiinis kasutatavad meetodid ning põhjalik kodu ja auto puhastamine. Nüüd saab nimekirja lisada veel ka Po-Lice patsikummid. 
 
 
Kasutatud materjalid: 
http://po-lice.eu/tenyek/
http://juuksehooldus.com/taid-peas/
  

Po-Lice täivastased patsikummid-Hetkel otsas!


Hind: 3.90 EUR
Po-Lice patsikumm on uudne ja unikaalne vahend, mis hoiab täid juustest eemal. Värviline metallkinnituseta...